Запитуєте — відповідаємо

11.04.2019 04 2019

Як маркувати кількісний склад ковбаси?
«МБ»: Як правильно маркувати кількісний склад ковбаси відповідно до наведеної нижче статті закону (останній пункт)? Як зробити розрахунок (на 100 г продукту)?
Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»
Стаття 16. Кількісне зазначення інгредієнтів або категорій інгредієнтів харчового продукту.
1. Кількість окремого інгредієнта або категорії інгредієнтів, використаних у виробництві або приготуванні харчового продукту, зазначається у маркуванні в обов’язковому порядку, якщо:
1) назва даного інгредієнта або категорії інгредієнтів зазначена у назві харчового продукту або зазвичай асоціюється споживачем з назвою харчового продукту;
2) назва даного інгредієнта або категорії інгредієнтів виділяється у маркуванні словесно або графічно;
3) зазначення назви даного інгредієнта або категорії інгредієнтів є суттєвим для того, щоб охарактеризувати харчовий продукт та вирізнити його серед продуктів, з якими його можна сплутати через його назву та/або зовнішній вигляд.
2. Кількісне зазначення інгредієнтів або категорій інгредієнтів харчового продукту не вимагається:
1) для інгредієнта або категорії інгредієнтів:
а) кількість яких зазначається відповідно до частини п’ятої статті 17 цього Закону;
б) які використовуються у малих кількостях з метою надання смаку та аромату; або
в) вміст яких не впливає на вибір споживача, оскільки коливання кількості інгредієнта або категорії інгредієнтів не є істотним для того, щоб охарактеризувати харчовий продукт чи вирізнити його серед інших аналогічних харчових продуктів;
2) якщо нормативно-правовим актом або, за його відсутності, національним стандартом визначена кількість інгредієнта або категорії інгредієнтів без вимоги зазначення переліку інгредієнтів у маркуванні; або
3) у випадках, передбачених, пунктами 4 і 5 розділу І додатка №6 до цього Закону.
3. Вимоги пунктів 1 і 2 частини першої цієї статті не поширюються на:
1) будь-який інгредієнт або категорію інгредієнтів, що підпадають під визначення «з підсолоджувачем(ами)» або «з цукром(ами) та підсолоджувачем(ами)», якщо таке словосполучення супроводжує назву харчового продукту згідно з додатком №2 до цього Закону; або
2) будь-які добавки вітамінів та мінеральних речовин, якщо надання у маркуванні інформації про їх поживну цінність є обов’язковим.
4. Зазначення кількості інгредієнта або категорії інгредієнта:
1) виражається у відсотках, що відповідає кількості інгредієнта або інгредієнтів під час його/їх використання;
2) зазначається в назві або одразу після назви харчового продукту або в переліку інгредієнтів поруч з відповідним інгредієнтом або категорією інгредієнтів.
5. Винятки з вимог положень частини четвертої цієї статті допускаються в таких випадках:
1) якщо харчовий продукт втратив вологу внаслідок теплової або інших видів обробки, кількість виражається як відсоткова частка, що відповідає кількості даних інгредієнтів у готовому продукті, якщо тільки ця кількість або сукупна кількість усіх інгредієнтів, зазначених на етикетці, не перевищує 100 відсотків. У разі якщо кількість або сукупна кількість усіх інгредієнтів, зазначених на етикетці, перевищує 100 відсотків, кількість зазначається на основі маси інгредієнтів, використаних для приготування 100 грамів готового продукту.
Відповідає Світлана Кохан, провідний інженер науково-дослідного відділу з розробки та технічної перевірки стандартів Управління національної та міжнародної стандартизації НДІ стандартизації ДП «УкрНДНЦ»:
……
Продовження статті — читайте в журналі Мясний бізнес №4. Уточнити деталі і оформити передплату на журнал можна у відділі Передплати — 044-248-97-66, 050-332-98-09, 044-243-32-67