Замінити використання антибіотиків у свинарстві можуть дріжджі

07.11.2020

Наразі перед світовою галуззю тваринництва постало питання боротьби з антибіотикорезистентністю та скорочення рівня використання протимікробних препаратів у процесі вирощування тварин. Учені шукають можливі безпечні альтернативи антибіотикам. Дослідники з Університету штату Іллінойс вважають такою альтернативою дріжджі Torula
“У деяких випадках було відзначено, що дріжджі мали позитивний вплив на кишечник тварин”, – зазначає Ханс Штейн, автора дослідження і викладач кафедри тваринництва Університету штату Іллінойс.
За словами вченого, вживання дріжджів забезпечувало ту ж швидкість росту, що і у поросят, яких вигодовували двома іншими білками (риба, плазмовий протеїновий порошок). Ефективність такого корму дослідники пояснили поліпшенням стану здоров’я кишечника тварин і підвищеним споживанням основних поживних речовин. У зв’язку з цим вчені припускають, що дріжджі зможуть замінити використання антибіотиків, які застосовують для стимуляції росту свиней.
Команда Штейна на початку 2021 р. планує провести ще одне дослідження, аби спробувати повністю пояснити вплив дріжджів в раціоні на здоров’я та продуктивність свиней.