З України експортували макаронів на 28 млн дол.

16.11.2018

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

«За січень-вересень 2018 року з України було експортовано понад 19 тис. т макаронних виробів, загальна вартість яких становила 28 млн дол. США. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, обсяг експорту в даному сегменті зріс на 13% (16,8 тис. т), а загальна вартість товару збільшилася на 19%», — йдеться у повідомленні.

ТОП-5 країн, де споживають українські макаронні вироби: РФ (17% від загального експорту); Республіка Молдова (12%); Велика Британія (10%); Німеччина (9%); Румунія (6%).

«Ринки Великої Британії, Німеччини та Нідерландів характеризуються великими обсягами споживання макаронних виробів на одну особу, значним імпортом товарів та загальним зростанням місцевого ринку. Ці фактори створюють сприятливі можливості для входження на ринок нових гравців, в ролі яких можуть знаходитися і українські експортери», — додають в аналітичному відділі департаменту.

Втім головним постачальником макаронів залишається Італія. Вона задовольняє потреби таких країн: Німеччини, США та Франція. Також Туреччина продовжує стабільно нарощувати свій експорт, що дозволило їй стати другою країною-експортером, поступаючись лише Італії.