Виробництво житнього хліба в Україні скоротилося на 51%

09.11.2018

За підсумками липня-вересня 2018/19 МР обсяг виробництва житнього хліба на великих підприємствах України становив 1,4 тис. тонн, що на 51% менше аналогічного показника попереднього сезону (2,9 тис. тонн).

Про це повідомляє https://agravery.com/uk.

Основною причиною ситуації, що склалася, стало скорочення обсягів переробки жита на тлі зниження валового збору цієї культури, який в 2018 році оцінюється в 149 тис. тонн (-12% до показника 2017 року).

У той же час за 4 місяці поточного сезону на зовнішні ринки поставлено практично 63 тис. тонн української жита, що навіть в річному вираженні вже є рекордним показником за останні 13 років.

Таким чином, за підсумками сезону очікується скорочення перехідних запасів жита до 145 тис. тонн, що на 28% менше показника попереднього сезону і буде надавати підтримку цінам на зернову.

Нагадаємо, рішенням господарського суду Хмельницької області було задоволено позовні вимоги обласної прокуратури про визнання за державою права власності на цілісний майновий комплекс «Богданівецькій комбінат хлібопродуктів».