В Україні прогнозується дефіцит кондитерського соняшника

10.09.2018

Через посуху і високі температури, що спостерігалися цього літа, українські аграрії не доберуть кондитерського соняшника. Про це повідомляє http://agravery.com.

«Південні регіони здебільшого орієнтуються на соняшник кондитерського напрямку, але цього року в країні такого насіння може не вистачати. У зв’язку з серпневою температурою більше 30°С і вологістю менше 15% пилок став стерильним і рослини не запилилися — це стало причиною того, що бджоли взагалі не летіли на культуру. Наразі урожайність соняшнику становить 0,5 т/га. Насіння дрібне, щупле та сухе, вологість — 4,5%, тоді коли потрібно 8-9%», — розповідає Андрій Щедрінов, власник господарства «Теллус-Юг».

Аграрії також розповідають, що, незважаючи на нестачу в цьому сезоні кондитерського соняшника, закупники все більше і більше знижують ціну. Для порівняння, у минулому році ціна становила 16 тис. грн, то зараз 12, максимум 14 тис. грн. Тому є висока ймовірність того, що культуру стане не вигідно вирощувати.

Нагадаємо, станом на 5 вересня аграріями було намолочено 34,8 млн тонн зернових та зернобобових культур з 10,0 млн га (68% до прогнозу) при врожайності 34,6 ц/га.