В Україні побільшало промислових свиней

22.04.2019

За даними Державної служби статистики України, чисельність свиней у сільськогосподарських підприємствах станом на 1 квітня становила 3,53 млн голів. За рік промислові свиногосподарства збільшили поголів’я на 5%, повідомила прес-служба Асоціації «Свинарі України».

«Найпомітніша позитивна динаміка відбулася саме протягом першого кварталу 2019-го, адже другу чверть року вітчизняні свиногосподарства починають з поголів’ям, що на 4,6%, або на 150 тис. гол. Більше, ніж на початку року», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Аналітики АСУ зазначають, що така позитивна динаміка дозволила компенсувати скорочення кількості свиней у присадибному секторі: «Число утримуваних свиней у господарствах населення продовжує скорочуватись. Так, рік тому кількість свиней на присадибних ділянках була на 4%, або на 119 тис. гол. більше, зараз — 2,63 млн голів. Втім, таке відхилення «перекрило» нарощування поголів’я у промисловому свинарстві, яке спостерігається у 2/3 регіонів України. Тож, на початку другого кварталу число «індустріальних» свиней в Україні відновилося до рівня 2017 року».

Позитивні зміни, відповідно, торкнулися і внутрішньої пропозиції живця з боку промислових виробників свинини. Так, дані офіційної статистики свідчать, що протягом першого кварталу сільськогосподарські виробники свинини реалізували на забій 1,13 млн гол. живою масою 123,4 тис. т. У наслідок збільшення кількості реалізованих на забій свиней (+3%) та середньої забійної ваги (110 кг проти 108 кг у першому кварталі 2018-го), пропозиція живої ваги свиней на забій зросла на 4,4% (agronews.ua).