«Укрхлібпром» заявляє про брак жита для виробництва хліба

19.07.2019

Дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку призвів до коливання цін на окремі види хлібобулочної продукції.

Про це йдеться в повідомленні Антимонопольного комітету України (АМКУ).

«Ціна на житнє борошно з початку поточного року зросла більш ніж удвічі — до 11 тис. грн/т, а всього за п’ять місяців 2019 р. ціни на хліб житній та житньо-пшеничний зросли в середньому на 7-8%», — заявив за підсумками зустрічі з АМКУ голова ради об’єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

На його думку, сьогодні в Україні досить сучасних потужностей для виробництва продукції з твердих сортів пшениці (макаронні вироби).

«У той же час відсутність посівів такого сорту пшениці в країні стримує розвиток здорової конкуренції продукції власного виробництва з високою доданою вартістю», — говорить Васильченко.

Васильченко зазначив, що на нинішньому етапі в Україні залишається неврегульованим порядок взаємодії виробників хліба і хлібобулочних виробів з торговими мережами по продукції з вичерпаним терміном реалізації, зокрема відсутня фінансова відповідальність торгових мереж за повернення цієї продукції.

«Необхідно переглянути стандарти на пшеницю в частині показників вмісту в ній клейковини і білка, що гарантувало б відповідні хлібопекарські властивості борошна для виробництва хліба високої якості», — наголосив він.

Олександр Васильченко звернув увагу, що для вітчизняного ринку хліба та хлібобулочних виробів характерний високий рівень конкуренції. Частка пропозиції з боку шести найбільших суб’єктів господарювання на внутрішньому ринку не перевищує 40%, а виробничі потужності хлібопекарської галузі не використовуються в повному обсязі (agravery.com).