У січні-вересні 2018 експорт м’ясопродукції збільшився на 21%

21.11.2018

У січні-вересні 2018 року експорт продукції м’ясної групи збільшився проти відповідного періоду 2017 року з $397 млн до $479 млн — майже на 21%.

Як зазначено на https://agravery.com/uk, про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, позитивні зрушення в експорті м’яса та субпродуктів пояснюються двома чинниками. По-перше, дається взнаки триваюча широка географічна диверсифікація та закріплення на нових ринках збуту після втрати російського.

«Якщо ще у 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса та субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи та Азії», — зазначив Пугачов.

За дев’ять місяців 2018 року найбільше продукції цієї групи — 19,4% — закупили Нідерланди, які торік вперше очолили рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса.

Значно менші закупки здійснюють Словаччина (9,9%), Білорусь (7,8%), Ірак (7,7%), Саудівська Аравія (6,4%), Азербайджан (5,6%), Німеччина (5,5%) та Гонконг (4,0%).

«Загалом у названі країни експортується 2/3 м’ясопродукції у грошовому обсязі», — поінформував науковець.

Другим чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, зазначив він. Ця тенденція позначилася ще торік і зберігається досі.

За січень-вересень 2018 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 29% — з $295 млн до $381 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 212 тис. т до 244 тис. т.

«За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, за результатами року обсяги експорту м’яса та субпродуктів, найімовірніше, знову перевищать 300 тис. т», — підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, на сьогоднішній день у сільському господарстві України немає більш привабливої інвестиції, ніж інвестиція у відгодівлю і забій бичків для подальшого експорту охолодженої яловичини.