У Мінекономіки назвали базові напрями держпідтримки АПК на 2020 рік

21.01.2020

Серед базових напрямів державної підтримки аграрної галузі на 2020 рік у Мінекономіки виділили садівництво, тваринництво, здешевлення с/г техніки та обладнання, фермерство і дорадництво та здешевлення кредитів.

«Загалом до Мінекономіки надійшло понад 40 звернень щодо держпідтримки. Відповідно до пропозицій ми визначили кілька базових напрямів — садівництво, тваринництво, здешевлення с/г техніки та обладнання, фермерство і дорадництво, здешевлення кредитів. Також будуть створені робочі групи, які координуватимуть кожен з напрямів та працюватимуть над порядками використання коштів», — розповідає Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За словами Тараса Висоцького, розподілення фінансів між основними напрямами підтримки матиме такий вигляд:

  • напрямок часткової компенсації вартості с/г техніки і обладнання — 1 млрд грн,
  • тваринництво — 1 млрд грн,
  • здешевлення кредитів — 1,2 млрд грн,
  • садівництво — 400 млн грн,
  • фермерство — 400 млн грн.

Варто зазначити, що до визначених сум уже включено компенсацію невиплачених коштів за попередній період.

«Також деякі асоціації пропонували відшкодовувати компенсацію вартості тваринницьких комплексів, відшкодувати за придбання племінних тварин, дотації на купівлю бджолосімей, підтримку пасічників, підтримку сімейних фермерських господарств, кооперативів, кредитування малих виробників, залучення коштів під купівлю с/г земель та інші», — додає Висоцький.

Заступник міністра зауважив, що до 1 лютого необхідно напрацювати кінцеве бачення щодо держпідтримки та представити його на слуханнях аграрного комітету, яке відбудеться 11 лютого.

Прес-служба Мінекономіки