Свинарі України зазнають збитків через імпорт м’яса під виглядом сала з Польщі

17.05.2019

Про це пише «Агропортал».

На думку голови ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергія Касьянова, особливо гостро стоїть питання контрабандного ввезення м’ясної продукції з території сусідньої Польщі, яке імпортується під виглядом сала.

За даними сайту торгової статистики Trade Map, в останні два роки ввезення продукції з позиції «Свиняче сало свіже, охолоджене, морозиво, солоне або в розсолі» постійно зростав. Причому як за даними польської, так і української сторони. Якщо, за даними Польщі, імпорт сала за підсумками 2017 року в вартісному обчисленні становив $14,842 млн, в 2018 році вже $17,064 млн.

Українські дані імпорту відрізняються від польських, але також демонструють серйозне зростання цієї імпортної позиції: в 2017 — $12,919 млн, в 2018 — $16,883 млн. Таким чином, зростання польського імпорту за 2 роки становило 15-30%.

«Навіть якщо повірити нашим доблесним митникам, що весь обсяг ввезеного з Польщі сала це саме сало, то й це викликає щире здивування. Україна — країна, яка завжди славилася своїм дивовижного смаку салом, рік з року нарощує його імпорт із сусідньої Польщі. Уже сам цей факт говорить про те, що у нас в країні взагалі відсутня будь-яка стратегія розвитку АПК і, зокрема, тваринництва», — коментує Сергій Касьянов.

Він підкреслив, що має достовірну інформацію про те, що під виглядом сала відбувається систематичне контрабандне ввезення свинини, а її якість можна поставити під сумнів.

«Це серйозний фактор, що впливає як на збитки, так і на недоотриманий прибуток українських свинарів. Ви прекрасно розумієте, що оскільки «чорні» імпортери не сплачують необхідні збори і мита на кордоні, пропускаючи м’ясо через контрабандні «вікна», вони можуть собі дозволити продавати його нижче ринкової ціни. В результаті недобросовісної конкуренції страждаємо ми, чий свинокомплекс входить в десятку найбільших свинарських підприємств країни, а також страждають всі без винятку виробники свинини», — пояснив виробник.

Сергій Касьянов упевнений в тому, що держава фактично самоусунулася в питанні захисту інтересів вітчизняних тваринників. Тваринники не отримують державну допомогу.

«Крім цього, ми змушені втрачати свої доходи і страждати від нечесної конкуренції. Українську митницю можна порівняти з прохідним двором, через який під виглядом одного продукту успішно ввозиться інший. І держава закриває очі, тому що відповідальним особам така ситуація вигідна. На жаль, у нас більшість чиновників думає тільки про свою кишеню, а не інтереси стратегічно важливої галузі, що виробляє продукцію з високою доданою вартістю», — резюмував аграрій.