Прибутковість виробництва молока падає вже сім місяців

07.09.2018

Сім з восьми місяців український молочний індекс (УМІ) падає. А зростання, яке ми побачили минулого місяця, було дуже незначним і повністю перекрилося падінням в серпні.

Як зазначено на http://agravery.com, про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«Тиск негативу на світовому ринку не дав нашому УМІ зрости, що ми, в принципі, й прогнозували. Якщо врахувати, що світові ціни на молокопродукти продовжували падати в серпні, а оціночне середнє падіння становило близько 5%, то зниження УМІ могло б бути й більшим. Але основною причиною зниження УМІ були не низькі ціни на молоко, а зростання вартості кормового раціону внаслідок суттєвого подорожчання кукурудзи та пшениці фуражної», — йдеться в повідомленні.

За його словами, в результаті в серпні 2018 року УМІ був вже на 19,6% нижчим, ніж в відповідному місяці 2017 року. Отже, ця різниця з попереднім роком продовжувала погіршуватися.

«До речі, нижчим в серпні УМІ був лише двічі — в кризових для молочної галузі 2015 та 2016 роках. В інші роки в серпні значення УМІ було значно вищим. Отже, це був третій найгірший серпень для професійних молочників з точки зору прибутковості виробництва молока історично», — написав Ярмак.

Аналогічно було з прибутковістю молока за період січень-серпень. Гіршими були лише 2015 та 2016 роки. За ці вісім місяців 2018 року професійні виробники молока отримали в середньому на 13,1% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року, і на 7% менше, ніж в середньому за такий самий період 2012-2017 років.

«Чого очікувати в вересні? Як правило, в вересні ми бачимо зростання УМІ. Ціни на високі гатунки молока вже пішли вгору в Україні. Отже, цілком імовірно, ми побачимо позитив в серпні. Додає певного незначного позитиву зростання світових цін на сухе молоко, та воно повністю нівелюється значним падінням цін на масло, яке було основною причиною зростання наших цін в 2017 році», — резюмував експерт.

Нагадаємо, що УМІ — це український молочний індекс, що показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами.