На Вінничині відкриють новий свинокомплекс

06.08.2018

У селі Іванів, що є центром однойменної ОТГ, Калинівського району Вінницької області фермерське господарство «Янівське» відкриває новий комплекс з вирощування свиней з установкою переробки відходів на біогаз. Обладнання на фермі використовує сучасні технології зі Швейцарії. Про це повідомляє http://agravery.com.

Як розповідає директор Олександр Кулик, гроші на відкриття підприємства взяв із власних заощаджень. На його будівництво всього витрачено близько €3 млн.

Ферма буде вміщувати 7 тис. голів тварин та матиме повний закритий цикл з екологічними технологіями переробки відходів.

Для свиней та кнурів, які будуть завезені з Данії, вже створені спеціальні резервуари для годування. Кормова суміш буде подаватись автоматично.

«Ми будуємо сучасний комплекс з передовими технологіями. Це буде закритий цикл вирощування свиней. Ми вирощуємо їх аж до забивання та продажу м’яса. Плануємо переробку, але всьому свій час. Кожна свиня буде рости окремо, там стоятимуть кондиціонери та клімат-контроль. Всі відходи йтимуть до спеціального басейну і там перероблятимуться на біогаз», — із захопленням розповідає директор підприємства.

Енергія з біогазу, який буде отримуватись з відходів ферми, буде використовуватись для ферми.

«Сам принцип роботи біогазової установки передбачає максимальну автоматизацію і зведення до мінімуму витрат людської праці. Ми плануємо повністю забезпечувати комплекс з вирощування свиней енергією від установки. Якщо енергії буде багато і вдасться отримати відповідний дозвіл, будемо її продавати. Також залишки відходів підуть на виробництво добрив», — розповідає Олександр Кулик.