На Вінниччині зареєстровано пташиний грип

18.01.2020

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці.

«Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області від 18.01.2020 № 02/01 до з’ясування обставин загибелі птиці та встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години», — йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз на грип птиці (звіт про результати дослідження № 453 п.м./20 від 19.01.2020).

За попередньою інформацією, в ПП «Хутір» станом на 01.01.2020 утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку.

«З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці та проведення епізоотичного розслідування до місця події відряджено групу експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», — повідомили у відомстві.

Також повідомляється, що на сьогодні заплановано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, рішенням якої буде затверджено план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці.

Наразі, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, зразки біоматеріалу будуть направлені для проведення відповідних досліджень та зберігання в міжнародну референс-лабораторію.

Ситуація знаходиться під контролем Головного управління Держпродспложивслужби у Вінницькій області.

Нагадаємо, З 31 грудня 2019 року у Польщі зафіксовано щонайменше 11 спалахів пташиного грипу. Людям цей штам — H5N8 — не загрожує, а птахів захищають 10-кілометровою зоною, в якій проводять заходи зі знищення вірусу.

В Україні востаннє було зафіксовано дев’ять спалахів пташиного грипу у період з листопада 2016 року по лютий 2017 року. Безпосередньо у птахогосподарствах останній випадок був на Одещині 1 січня 2017 року, де захворіло та було знищено біля 10 тис. голів птиці. До того чотири випадки недуги реєстрували у 2008 році в Криму.

Прес-служба Держпродспоживслужби