На Київщині запрацює завод з виробництва кукурудзяного крохмалю

20.05.2019

У Яготині запрацює підприємство з виробництва кукурудзяного крохмалю. ТОВ «Укрстарч» діятиме на території колишнього Яготинського цукрового заводу «Спецтехніка».

Про це повідомляє poglyad.tv.

Антимонопольний комітет України в 2019 році дав дозвіл на придбання майнового комплексу для розміщення там потужностей нового виробництва. Його продукція — кукурудзяний крохмаль і крохмалопродукти — буде реалізовуватися в Україні, а також йтиме на експорт.

В перспективі, коли завод вийде на максимальну потужність, тут планується створити близько 200 робочих місць.«Вже сьогодні ми прийняли на роботу до нас усіх працівників Яготинського цукрового заводу «Спецтехніка» і підняли їм заробітну плату», — говорить директор підприємства Володимир Георгійович Салига.

На сьогодні Яготинський цукровий завод чи не єдиний серед усіх колишніх цукрових заводів, де повністю збережено технічну базу. На інших непрацюючих підприємствах цукрової галузі розібрані навіть фундаменти і стіни. До того ж варто відмітити, що тут збережене і сполучення з залізницею, що значно спростить відвантаження готової продукції на територію України та її експорт.

Вже цього року планується почати реконструкцію цукрового заводу та запустити лінію з приймання та зберігання зерна кукурудзи, наступного року — монтаж, налагоджування та запуск технологічної лінії з виробництва кукурудзяного крохмалю. Варто відмітити, що Україна нині є одним з лідерів-експортерів зерна кукурудзи (22 млн тонн). Але все зерно продається сировиною. Відвантажуючи неперероблене зерно, держава і бізнес втрачають значні фінансові ресурси. Адже варто лише переробити кукурудзу на крохмаль, і ціна продукту зросте в 4 рази.

«Щороку майже весь урожай кукурудзи, вирощений на Україні, перевозиться в порти та експортується за кордон, на підприємства, що виробляють той же крохмаль, який Україна могла би виробляти у себе вдома. І вже готова продукція з українського урожаю завозиться в Україну, але за іншими цінами. Наша мета — аби з зерна, яке вирощеного тут, на нашій землі, виготовлялась українська продукція, — зазначає Володимир Георгійович. — Ми прагнемо, аби на українському ринку була продукція українського виробника, а у світі з повагою ставилися до продукції made in Ukraine».