«Кролікофф» продаватиме халяльне м’ясо кролів

15.01.2019

Продукція найбільшої в Україні кролеферми ТОВ «Кролікофф» нещодавно пройшла спеціальну сертифікацію «Халяль».

Це єдиний документ, що дає можливість експортувати продукцію на ринки ісламських країн, пише kurkul.com.

«Халяль» — добровільна сертифікація, але для арабо-мусульманських країн це державний документ. Він свідчить, що в продуктах харчування відсутні шкідливі домішки. Уся продукція контролюється відповідним халяль-комітетом, а харчі повинні відповідати всім вимогам терміну придатності та зберігання.

Підприємство донині продавало кролів на внутрішньому українському ринку. На тлі зниження купівельної спроможності всередині країни і часткової втрати українськими виробниками ринків Росії намагалися вийти на ринок Євросоюзу. Це було безуспішно, бо зіткнулися з величезною кількістю нових вимог. Тому українських кролів продаватимуть в арабських країнах.

«Для нашої сертифікації важливо, щоб тварина була правильно забита. Дуже важливо правильне використання електричного струму перед забоєм, щоб тварина була приглушена настільки, аби серце ще працювало. Тільки в цьому випадку після перерізання двох сонних артерій, гортані та глотки серце здатне викачати всю кров. Тоді ця їжа є здоровою. Зазвичай на більшості виробництв тварини під час оглушення гинуть і після перерізання горла кров не виходить. Тоді м’ясо псується дуже швидко», — пояснює директор Центру досліджень і сертифікації Халяль «Альраїд» Ваель Аль-Аламі.

Вихід на ринок арабо-мусульманських країн дає довгострокову перспективу з 57 арабо-мусульманськими країнами. Це багаті нафтовидобувні держави, які на 75% імпортозалежні, але при цьому не відчувають коливань валюти.

«Продукція з логотипом «Халяль» стає все більш популярною не тільки в арабо-мусульманських країнах. Наприклад, у Великій Британії та інших європейських країнах «Халяль» асоціюється з поняттям «здорова їжа», в якій немає хімічних добавок і консервантів. Наприклад, Бразилія на сьогоднішній день є головним постачальником м’яса в арабо-мусульманські країни. Вони продають куряче м’ясо, яловичину та баранину. Одного великого постачальника кролятини немає, тому в України є всі можливості. Тим більше у неї є перевага в логістиці завдяки зручному геополітичному розташуванню», — відзначає Ваель Аль-Аламі.