Кожен українець випиває не більше 10 л соків і нектарів на рік

14.10.2018

Даний показник в 3 рази менший, ніж в країнах Європейського Союзу (30 літрів на рік), в той час як в Північній Америці середнє споживання соку на душу населення досягає 50 літрів на рік.

За даними http://agravery.com/uk, про це повідомляють експерти брендингового агентства Koloro.

За даними Держстату, українські виробники знизили виробництво фруктових та овочевих соків. За 2016 рік обсяги виробництва впали на 15%. Сумарно за рік виготовлено 97,9 тис. тонн. Разом з тим дослідження ринку соків показує, що сокові суміші продовжують набирати обертів. У 2016 році виробництво зросло на 1,4%. Українці частіше купують соки вітчизняного виробника, оскільки 95% продукції, яка представлена в роздробі, — українська. Решта 5% — це імпортна продукція, в тому числі і концентрати.

За даними дослідження компанії Trade Hub Platform, Україна входить в ТОП-5 найбільших експортерів соків в світі. За кордон постачається близько 20% виготовленої в Україні продукції. Ринок соків в 2017 році демонструє, що за перше півріччя експортовано понад 27 тонн соків.

Основна частка експорту припадала на Польщу — 45%. Вона виросла майже в 3 рази, адже в 2015 році цей показник досягав лише 18% від загального обсягу експорту в натуральному вираженні. Знизився експорт у Білорусь — частка всього 17%, хоча в 2015 році становила 26%. Налагодився експорт до Словаччини, приріст становив 6%. Але на 2% знизилися обсяги експорту до США. Закриває ТОП-5 лідерів країн-імпортерів українських соків Грузія, на неї припало 4% від всієї частки експорту.

Нагадаємо, прибирання десертного яблука пізніх сортів триває в садівничих господарствах України. На цьому тлі з’являються повідомлення від виробників про припинення прибирання яблука і рішення залишити плоди на дереві.