ДУМКА: Впровадження НАССР допоможе вийти на нові ринки збуту

20.10.2018

Підвищення безпечності харчових продуктів та впровадження принципів НАССР відкриє перспективи виходу вітчизняних товаровиробників на нові ринки.

Як було повідомлено на http://agravery.com/uk, таку думку висловив голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

«Завдяки аналізу критичних та потенційно небезпечних точок виробництва, впроваджуючи принципи НАССР, оператор ринку підвищує безпечність продуктів харчування, які він виробляє чи постачає. Це дає змогу підвищити якість вітчизняних продуктів харчування та відкрити нові ринки збуту для української продукції», — наголосив він.

Він також відзначив, що до кінця 2019 року понад 200 тисяч суб’єктів господарювання, тобто всі оператори ринку, які працюють у сфері виробництва і обігу харчових продуктів, мають впровадити систему НАССР.

Очільник відомства також зауважив, що Держпродспоживслужба разом із Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» готують низку довідкових та роз’яснювальних матеріалів для малого та середнього бізнесу щодо етапів та механізмів впровадження принципів НАССР.

Заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко нагадав, що результати аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, та постійно діючих процедур, розроблених оператором ринку, обов’язково будуть враховані під час визначення ступеня ризику діяльності оператора ринку (потужності) та періодичності здійснення планових заходів державного контролю.

Нагадаємо, відповідно до законодавства України щодо харчових продуктів визначено терміни, протягом яких виробники продукції аквакультури мають запровадити в роботі принципи системи НАССР (ст. 66 Закону України від 22.07.2014 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів»).