Ціни на молоко продовжують зростати

19.08.2019

У першій половині серпня ціни на молоко продовжують зростати. Найбільше дорожчав екстра ґатунок, середня ціна якого зросла до 10,13 грн/кг (+26 коп.). Вищий ґатунок досяг 9,24 грн/кг (+12 коп.), темпи його зростання були найменшими. Про це повідомляє Володимир Андрієць, аналітик Асоціації виробників молока. Перший ґатунок подорожчав на 21 коп., до 9,08 грн/кг. Попит на молоко екстра ґатунку продовжує зростати, про що свідчить подальше збільшення цінового розриву між сортами екстра-вищий до 89 коп. Різниця вищого та першого гатунків скоротилася до 16 коп. Середньозважена ціна досягла 9,48 грн/кг, що на 31 коп. вище, ніж в кінці липня цього року.

Зростання цін у цей період є очікуваним сезонним явищем. Проте поточний рік виявився інакшим і не вписався в загальну картину динаміки попередніх років. Ціни почали зростати раніше — в кінці червня, а їх стрімкість навіть здивувала багатьох учасників ринку. Ситуація, яка склалася, зумовлена дефіцитом промислового молока внаслідок скорочення поголів’я дійної худоби. Спрацювала також і емоційна складова, яка посилила попит на сировину серед операторів ринку.

В цілому основне зростання цін на молоко в поточному році можна вважати таким, що відбулося. Підвищення можливе, але в межах 5-10 коп./кг і більше для тих виробників, які ще не встигли укласти нові протоколи. Ціни у вересні залишатимуться орієнтовно схожими до серпневих.

Прес-служба АВМ