Президент України підписав закон про розвиток малих виноробних підприємств

26.04.2018

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв». Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради. З набранням чинності закону винороби втратили необхідність збирати майже 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво, що до цього створювало їм істотні труднощі. При цьому вимоги для отримання ліцензії були однаковими як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств. Варто відзначити, що в деяких країнах ЄС взагалі відсутнє ліцензування виробництва натуральних вин, а в більшості процес його спрощений. В Україні ж через бюрократію таку ліцензію винороби могли отримувати роками. Депутати очікують, що ухвалення закону призведе до збільшення кількості малих виноробств, детінізації та легалізації виробництва вина, зростання експорту і збільшення робочих місць в сільській місцевості. На думку авторів проекту, збільшення кількості малих виноробних підприємств автоматично призведе до зростання надходжень до бюджету. Відповідний законопроект був зареєстрований у липні минулого року.

rada.gov.ua

На Житомирщині створили перше чорне морозиво

26.04.2018

У Житомирі місцевий маслозавод створив брендове чорне морозиво. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на agronews. Сам продукт теж стильно упакований. Як зазначає Журнал Житомира, для такого незвичного забарвлення кондитери використали вугілля рослинного походження. Ріжок виготовлений зі смаком коли і чорного шоколаду. Варто додати, що у світовому громадському харчуванні таке морозиво — не дивина. Відомі факти, коли чорне морозиво містить смак кунжуту чи кокосовий попіл, який отримують випалюванням і обробкою залишків кокосової шкаралупи. Кокосовий попіл, по суті, активоване вугілля, чудово очищає організм. Усім відомий помічник при харчових отруєннях — вугілля, зв’язуючись з токсинами в шлунку, виводить небажані речовини.

trademaster.ua

Рада схвалила закон про введення «єдиного вікна» на митниці

26.04.2018

Верховна Рада України прийняла за основу проект змін до Митного кодексу щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. За ухвалення відповідного законопроекту №7010 у першому читанні проголосував 231 народний депутат. Про це передає TradeMaster.UA, посилаючись на БізнесЦензор. Метою законопроекту зазначено створення законодавчих підстав для введення принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, радіологічного та інших видів державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України. Як відзначають автори документа, на сьогодні порядок роботи «єдиного вікна» на митниці затверджений постановою Кабінету Міністрів №364 від 25 травня 2016 року (зі змінами). Однак його реалізація стримується необхідністю внесення змін до численних законів, які регламентують діяльність не тільки органів доходів і зборів, а й інших державних органів, які видають документи, необхідні для здійснення митних формальностей. «З огляду на це, з метою забезпечення повноцінної реалізації принципу» єдиного вікна», даним законопроектом передбачається внесення відповідних змін не тільки у Митний кодекс України, а й у 23 інші закони», — сказано в пояснювальній записці до документа. Законопроектом пропонується законодавчо запровадити механізм «єдиного вікна» — механізм взаємодії декларантів, їхніх представників та інших зацікавлених осіб з органами доходів і зборів, іншими державними органами, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон. Очікується, що введення «єдиного вікна» забезпечить можливість одноразового подання зацікавленою особою в електронному вигляді через єдиний інформаційний веб-портал набору відомостей для проходження митного контролю. Законопроектом передбачено, що Державна фіскальна служба буде забезпечувати створення і функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», а також виконувати функції його власника та адміністратора. Як повідомлялося, за даними УКРІНФОРМ, в лютому-березні 2018 року по принципу «єдиного вікна» було оформлено 74,5% від загального обсягу митних декларацій.

trademaster.ua

Auchan відкриє супермаркет майбутнього в Києві

26.04.2018

Після придбання торговельної мережі Karavan и старту процесу ребрендингу в Україні Auchan заявив, що відкриє свій перший супермаркет в оновленому форматі в 2018 році в Києві.

Ритейлер розповів, що 3500 м2 магазину буде зосереджено на повсякденних запитах і максимальному задоволенні потреб споживачів. Керівництво Auchan запропонує покупцям значно ширший асортимент продуктів виробництва глобальних транснаціональних компаній.

Штаб-офіс Auchan пояснив, що дизайн нового магазину створено на основі зворотного зв’язку з покупцями і відповідає прогнозам їхніх майбутніх закупівель. До речі, тут буде розташовано низку кафе з варіантами їжі майбутнього.

Ритейлер заявив, що супермаркети оновленого формату презентують у 2018 році, перший із яких з’явиться у столиці України — Києві.

agravery.com

27 квітня 2018 року, в Києві відбудеться 9-та щорічна міжнародна практична конференція для виробників продуктів харчування і представників ритейлу «FoodMaster-2018: Кращі бізнес-ідеї року для розвитку співпраці ритейлера та постачальника»

26.04.2018

Організатор конференції: B2В-Медіа група TradeMasterGroup, власник порталу роздрібної та оптової торгівлі TradeMaster.UA.

Аудиторія FoodMaster: понад 350 власників і топ-менеджерів роздрібних мереж України, Європи та ближнього зарубіжжя (власників, генеральних, комерційних директорів, директорів по роботі з мережами, продажу та маркетингу, закупівель, керівників СТМ), провідні виробники та імпортери FMCG товарів (від міжнародних компаній-лідерів до невеликих регіональних виробників продуктів харчування).

Суміжні галузі: постачальники обладнання, ІТ, упаковки, консалтингу, логістичні оператори та ін.

Буде представлено 20 доповідей від експертів-практиків з 4 країн. У вас буде можливість не тільки прослухати доповіді та ознайомитися з кейсами досвідчених фахівців напрямку «Фуд», але й задати питання на цікаві для вас теми і отримати експертну думку.

trademaster.ua

Українські виробники розширюють експорт до Китаю

26.04.2018

11 квітня голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив із представниками Ради з питань експорту продовольства участь та представлення українських виробників сільськогосподарських товарів і харчових продуктів на міжнародній виставці «China International Import Expo», яка відбудеться 5-10 листопада 2018 року у м. Шанхаї (Китайська Народна Республіка).

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Учасники обговорили підготовку презентації стенда України на вищезгаданій виставці, питання, які виникають у процесі роботи, та шляхи налагодження співпраці з китайським бізнесом. Зазначимо, що загальними питаннями організації українського стенда займається Торгово-промислова палата України.

Представники Ради з питань експорту продовольства презентували попередню товарну лінійку, яку українські товаровиробники готові представити на вищезазначеній виставці.

Володимир Лапа зазначив, що Держпродспоживслужба готова надавати в рамках компетенції всебічну підтримку українським товаровиробникам, які мають право експорту продукції до Китаю або планують отримати його найближчим часом. Зокрема, за його словами, Держпродспоживслужба сприятиме в отриманні українськими виробниками тимчасових дозволів від компетентного органу Китаю з метою представлення якомога більшої кількості харчових продуктів на виставці.

Представлення України на даній виставці є дуже важливим для подальшого просування експорту вітчизняної продукції як на ринки Китаю, так і на ринки Близького Сходу та Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Нагадаємо, що за підсумками дебютної участі в сільськогосподарській виставці «Bjelovar Fair» (6-8 квітня, м. Б’єлавр, Хорватія) «Лозівські машини» вийшли на ринок Хорватії.

Прес-служба Держпродспоживслужби